Je lepší vyhořet, než se stěhovat. Tohle rčení jistě mluví za vše. Jen málokdo z nás ještě nikdy v životě nezažil stěhování do nového bydlení. Stěhování od rodičů nebo k spřízněné duši, často se jedná o lapálii, která nás zaměstná na několik týdnů. Ať už jste ve stěhování ostřílení profíci nebo zažíváte podobnou situaci poprvé, poradíme vám několik rad, jak zařídit nový byt vkusně a nešlápnout přitom vedle. V první řadě je potřeba najít takovou firmu, která vám s tímto problémem pomůže, to může být i stěhování praha Odnesto.

papírové krabice

Zařizování bytu je samozřejmě do jisté míry ovlivněno tím, v jakém stavu byt přejímáme. Pokud je byt už opatřen podlahovými krytinami a kuchyňskou linkou, do jisté míry jste právě těmito prvky limitováni.

 

Myslet dopředu se vyplatí

Mnoho nových nájemníků má z bydlení takovou radost, že začne bezhlavě nakupovat nábytek a doplňky, které spolu ve většině případů nakonec vůbec nekorespondují a vytváří v místnosti nepříjemný chaos a přeplácaný dojem. Naučte se při zařizování myslet dopředu. Není potřeba mít celý byt zařízený za pár dní, na kvalitu se vyplatí počkat. Nenechte se strnout lákavý cenami nebo přeplněnými obchodními centry. Pokud ještě kuchyň nedisponuje kuchyňskou linkou se spotřebiči, myslete i na důležité rozvody instalací!

 

Všeho s mírou…a s barvami obzvlášť

Barvy volte spíše neutrální, doby, kdy v módě byly výrazné stěny nejrůznějších odstínů, už jsou dávno pryč. Barva stěn by měla v každém případě korespondovat s nábytkem v dané místnosti. Pokud přeci jenom nedáte dopustit na výrazné barvy, vždy je volte pouze na jednu stěnu v místnosti. V takovém případě ozvláštní prostor, ale přitom ho vizuálně nezmenší.

moderní interiér

Pokud si přeci jenom nejste s výběrem barev, nábytku nebo doplňků jistí, nebojte se oslovit profesionála. Designér nebo bytový architekt dokáže vykouzlit zajímavé prostorové uspořádání, které by vás možná ani nenapadlo.