Aktuální zahlcenost trhu elektrospotřebiči v důsledku způsobuje, že si lidé přestávají být jisti svým výběrem. Za novou kuchyň utratíte průměrně 130 tisíc korun, což není malá částka a hospodyně tedy doufají v dlouhou výdrž. Podle jakých kritérií tedy vybírat, na co se zaměřit a co požadovat?
romantika při vaření

· Úspornost

Kuchyň je drahá záležitost sama o sobě, nepřidělávejme si tedy další zbytečné náklady do budoucna. Na trhu najdete špičky, jež vám zaručí, že účty za elektřinu nebudou do nebe volající.

· Velikost

Máte-li dostatečně velký prostor, můžete si dovolit i větší spotřebiče. Bytové kuchyně ale bývají menší, proto se ujistěte, že na daného pomocníka v domácnosti máte místo. V případě opravdu malých kuchyní je možnost některé gastro spotřebiče jako například kráječe, mixéry a roboty umístit na výsuvnou desku a ukrýt ve skříni.

· Hluk

Kuchyň propojená s obývacím pokojem vytváří často příjemné komorní prostředí, jsou-li ale přístroje v ní příliš hlučné, budou vás časem otravovat. Před koupí si nechte přístroj zapojit a ověřte si, zda je to pro vás únosné.
opékač topinek

· Materiál

Co se týče lednic a větších spotřebičů, není to samozřejmě tolik podstatné. U těch menších, se spoustou násad, které se neustále nasazují a sundávají, je lepší, aby byl spotřebič v kovovém provedení.

· Bezpečnost

Netýká se to jen rodin s dětmi. Při velkém shonu můžeme omylem dát ruce na špatné místo a přivodit si nepříjemné zranění. Ujistěte se, že má přístroj pojistky proti těmto případům.

· Design

Není důležité mít vše sladěné do jedné barvy. Pokud ale zvolíme jeden materiál, ostatní bychom k němu měli doladit. Kov a dřevo si rozumí skvěle, s plastem už to mnohdy bývá složitější.
ilustrovaná kuchyň

· Cena

Pro většinu lidí nejdůležitější kritérium. Nezalekněte se ovšem příliš vysokých částek. Levné spotřebiče vám možná mohou dobře sloužit prvních pár let, kuchyň by ale měla vydržet daleko déle. Investice se vám tedy vyplatí.