Borůvková limonáda

Budeme potřebovat: litr vody, 50ml ovocného sirupu, hrnek borůvek, jeden citrón, borůvky na ozdobu

Vlijte do mixéru třetinu vody, vymačkejte citrón a šťávu přilijte do mixéru spolu se sirupem. Promíchejte a přidejte borůvky. Vše rozmixujte a přilijte zbytek vody. Limonádu můžete osladit. Při podávání do sklenic přidejte brčko a borůvky na ozdobu.
malinové smoothie.jpg 
Melounová limonáda

Budeme potřebovat: 300ml vody, jeden citrón, dvě lžíce třtinového cukru, 500g vodního melounu (nejlépe bez pecek)

Meloun nakrájejte a dejte do mixéru. Citrón vymačkejte a přidejte do mixéru s třtinovým cukrem. Vše rozmixujte. Dolijte vodou. Limonádu můžete dozdobit lístky máty a trojúhelníčkem melounu.

 
Zázvorová limonáda

Budeme potřebovat: jeden zázvor, 3 lžíce třtinového cukru, jeden citrón, jednu limetku, litr sodovky, hrst máty (není nutné)

Oloupejte zázvor, nastrouhejte najemno a dejte do džbánku. Přidejte třtinový cukr. Z citrónu a limetky nakrájejte dvě kolečka (na ozdobu), ze zbytku vymačkejte šťávu a vlijte do džbánku. Můžete přidat mátu. Nakonec jen přidejte sodovku a vše důkladně promíchejte.

 
Jahodovo-melounové smoothie

Budeme potřebovat: hrnek jahod, dva hrnky melounu, jeden banán, půl hrnku vody, lžička chia semínek (není nutné), jeden citrón, bazalku

Banán oloupejte, jahody očistěte a spolu s melounem nakrájejte na menší kousky. Všechny ingredience dejte do mixéru a rozmixujte.

 
Malinový koktejl

Budeme potřebovat: 200g malin, 400ml mléka, dva kopečky vanilkové zmrzliny, lžíci cukru, mátu nebo meduňku na ozdobu

Do mixéru vlijte mléko, přidejte maliny, cukr a rozmixujte. Pak přidejte zmrzlinu a znovu mixujte. Na ozdobu přidejte pár lístků máty nebo meduňky a pár čerstvých malin.
minerální voda s citrusy.jpg 
Jahodový koktejl s kiwi

Budeme potřebovat: čtyři kiwi, 400g jahod, 200ml vody, čtyři lžíce cukru, lžíci nakrájených lístků meduňky

Do mixéru přidejte nakrájené kiwi, tři lžičky cukru a meduňku. Rozmixujte a nalijte do sklenic. Do čistého mixéru vlijte vodu, jahody a lžičku cukru. Rozmixujte, přidejte do sklenic a podávejte.

 

Každý recept si můžete upravit podle sebe.  https://www.anitero.cz/svezi-letni-limonady  Dobrou chuť!

Svěží letní limonády
5 (100%)2